העיר התחתית חיפה


העיר התחתית של חיפה הוקמה באמצע המאה ה-18, ע”י דאהר אל-עומר, שליט הגליל. בחלוף השנים התפתחה רצועת החוף לנמל והעיר הפכה למרכז מסחר אזורי משגשג. בימי המנדט זכתה העיר התחתית לתנופה כלכלית הודות לפיתוח והעמקת הנמל ע”י הבריטים. הנמל שהושק ב-1933 שימש שער למאות אלפי יהודים שעלו דרכו ארצה וכעוגן לתאגידים בינלאומיים שקבעו את משכנם.

 

טיול בעיר התחתית של חיפה עובר דרך שכונות עם היסטוריה מרתקת, שווקים מלאי חיים, בתי קפה ומסעדות מצוינות. ועל הכל שורה אווירה של דו-קיום, או ליתר דיוק רב-קיום, בין שלל תושביה של העיר אשר משנה את פניה לאורך כל שעות היום

 

 

טיול בחיפה ב-6 תחנות וכרמלית אחת


 

טיול בחיפה ללא בעיות חניה, ללא פקקים ומבלי להסתבך בדרכים

כך תתכננו טיול בחיפה בקלות ובנוחות, מבלי לפספס את האטרקציות הרבות והמגוונות שיש לעיר להציע למבקריה ולתושביה.

 

להמשך ליחצו כאן....

הגנים הבאהיים


המרכז הבהאי העולמי הוא המרכז המנהלי והדתי של הדת הבהאית. הוא שוכן בצפון ישראל – בערים חיפה ועכו ובסביבותיהן, וכולל את אתרי העלייה לרגל הבהאיים העיקריים ואת המבנים המשמשים משכן למוסדות הבינלאומיים של הדת, ובהם מבני משרדים, בתים לעולי רגל, ספריות, ארכיונים, מרכזי מבקרים, מקדשים וגנים נרחבי ידיים. שורשיו של המרכז הבהאי העולמי בשהותו של בהאא אוללה בארץ ישראל בתקופת השלטון העות'מאני, במחצית השנייה של המאה ה-19.
כל הפעילות הבהאית במישור הבינלאומי מרוכזת על ידי המרכז הבהאי העולמי, ובכלל זה ניתוב משאבים וקבלת החלטות המשליכות על הדת הבהאית כולה. בית הצדק העולמי השוכן בחיפה הוא הסמכות העליונה של הדת, והוא נעזר בפעולותיו במרכז ההוראה הבינלאומי הסמוך ובמוסדות הבהאים האחרים.
מבני המרכז הבהאי העולמי וסביבותיהם, ובמיוחד המתחם הבהאי על הר הכרמל ומתחם אל-באהג'ה בעכו, מעוצבים בקפידה, תוך שימת דגש על יופי, אסתטיקה ועיצוב נופי הנחשבים לעקרון חשוב בדת הבהאית. הם מהווים מוקד עלייה לרגל לבהאים מרחבי העולם, ויעד תיירותי לתיירים ולמבקרים אחרים. בשנת 2008 הוכרזו 26 ממבני המרכז השוכנים ב-11 אתרים שונים בחיפה ובגליל המערבי כאתר מורשת עולמית.

 

 

Tel : +972-72-3661-000  |  Email : [email protected]