טיול בחיפה ב-6 תחנות וכרמלית אחת


תחנת גן האם

מרכז הכרמל נחשב לאחד ממוקדי הבילוי העיקריים בעיר חיפה. בתי מלון רבים בעיר ממוקמים באזור זה, ומאפשרים לכם גישה נוחה לאטרקציות הרבות השוכנות בסמוך להם. לצד בתי הקפה הרבים, המסעדות והחנויות באזור זה, טיול בחיפה לא יהיה שלם ללא ביקור בטיילת לואי, הצופה אל נופה המרהיב של העיר חיפה. גם גן החיות העירוני מושך אליו מבקרים רבים, קטנים וגדולים כאחד. במרכז הכרמל שוכנים גם מספר מוזיאונים, ביניהם מוזיאון טיקוטין לאומנות יפנית, מוזיאון מאנה כץ ועוד.

טיול בחיפה ללא ביקור בגנים הבהאים אינו טיול. הגנים המהווים מוקד משיכה תיירותי משמעותי בעיר נמתחים ממרום הכרמל ועד למושבה הגרמנית בעיר. לכן, ניתן לשלב את הביקור בהם במספר תחנות שונות במהלך הטיול. במידה וברצונכם להצטרף לאחד מן הסיורים המודרכים, תוכלו לעשות זאת מהכניסה העליונה לגנים הנמצאת במרחק הליכה מתחנת גן האם.

 

תחנת בני ציון

תחנה זו משמשת רבות גם את התושבים והמבקרים הפוקדים את בית החולים רוטשילד, הממוקם ממש בסמיכות לתחנה. בנוסף תחנת זו ממוקמת בסמוך למדרגות שפינוזה, אשר  מהוות חלק ממסלול אלף המדרגות של העיר חיפה. תחילת המסלול במרומי הר הכרמל, אך לאלו שנמצאים באזור או פשוט מעוניינים לקצר ניתן להתחיל את המסלול מתחנה זו ולרדת ישירות אל סמטאות ואדי ניסנאס.

 

תחנת מסדה

רחוב מסדה, המכונה שינקין החיפאי מתאים לצעירים מכם ולצעירים בנפשם, המעוניינים לקחת חלק באווירה המיוחדת שמציע הרחוב. ברחוב בתי קפה רבים, גלריות וחנויות ייחודיות המושכות אליהן מבקרים רבים. בנוסף כל מי שמעוניין לשלב את מוזיאון המדע הלאומי, מדעטק, במהלך טיול בחיפה מוזמן לרדת בתחנה זו.

 

תחנת הנביאים

ביקור במוזיאון חיפה ישפוך קצת נופך היסטורי על העיר, שיוכל לתת לכם נקודת מבט שונה בעת טיול בחיפה. מתחנה זו תוכלו להגיע גם אלואדי ניסנאס, המציע טיול שטוף ריחות וטעמים בשוק הססגוני של השכונה. בנוסף, התחנה שוכנת במרחק הליכה מן המושבה הגרמנית. התחנה הממוקמת בלב ליבה של שכונת הדר מאפשרת לכם גם הזדמנות לפקוד את רחובות העיר ההומים במשך היום, ומושכים אליהם אוכלוסייה רבה בשל מגוון החנויות הקיים בהן.

 

סולל בונה

היכל העיריה וגן העצמאות של העיר שוכנים בסמוך לתחנה זו. הגן מהווה נקודת תצפית פנורמית מרהיבה אל נמל ומפרץ חיפה, מימיו התכולים של הים התיכון, הרריו הירוקים של הגליל ובימים בהירים אף פסגתו הלבנה של הר החרמון.

 

כיכר פריז

התחנה האחרונה של הכרמלית תקרב אתכם אל עבר מוזיאון הרכבת, כיכר פייסל,קמפוס הנמל, פאבים, מסעדות ובתי קפה. הליכה קצרה ותגיעו אל המושבה הגרמנית, המהווה גם היא מוקד מרכזי המכיל בתי קפה ומסעדות רבות, כמו גם את מרכז הקניות סיטי סנטר. תחנת כיכר פריז ממוקמת במרחק הליכה מתחנת הרכבת חיפה מרכז "השמונה", כך שאם אתם מגיעים אל העיר ברכבת תוכלו בקלות להתחיל את הטיול בכיוון ההפוך ולהתקדם במעלה ההר.

 

 

כל זה בכרטיס אחד

בשביל לממש את ההצעה שלנו למסלול טיול בחיפה הבנוי בהתאם לתחנות הכרמלית, תוכלו לרכוש כרטיס יומי לכרמלית המאפשר לכם כניסה חופשית אליה במשך היום. ניתן כמובן להוסיף למסלול עוד פעילויות רבות ומגוונות, על פי תחומי העניין המשתנים מאדם לאדם, כמו גם בהתאם למסגרת הזמן.  ללא בעיות חניה ופקחים ויותר מכל ללא פקקים. בדרך זו אתם מנצלים את הזמן שלכם באמת לצורך טיול בחיפה, על האטרקציות השונות והרבות שהיא מציעה.